• Be kategorijos

Kodėl net sveikiausiems reikalingi maisto papildai?

Maisto papildai

Yra keletas priežasčių, kodėl kiekvienam, net ir tam, kuris teigia, kad yra sveikas, reikia papildyti organizmą mikroelementais, tokiais kaip vitaminai, mineralai ir antioksidantai.

Pirmoji ir pagrindinė priežastis, dėl kurios turime papildyti organizmą antioksidantais, yra cheminių medžiagų ir teršalų poveikis. Per pastaruosius du šimtus metų buvo atrasta ir panaudota daugiau nei 800 000 cheminių medžiagų. Visos jos tam tikru būdu yra toksiškos mūsų kūnui. Kasdien su jomis susiduriame: pesticidai ant maisto produktų, valymo priemonės, kuriomis valome namus, skalbimo milteliai, tarša iš gamyklų bei automobilių.

Mūsų kūnai nebuvo sukurti taip, kad juos veiktų toks didelis cheminių medžiagų kiekis. Daugelio šių cheminių medžiagų aplink mus net nebuvo.

Mūsų kūnas gali susidoroti su toksiškų medžiagų poveikiu mūsų ląstelėse, naudodamas antioksidantus, vitaminus ir mineralus, padedančius juos neutralizuoti ir pašalinti iš organizmo. Tačiau padidėjus toksiškų medžiagų poveikiui, mums reikia papildomų mikroelementų, kurie padėtų efektyviau apsaugoti mūsų kūną. Kai šie toksinai kaupiasi mūsų ląstelėse, jos yra pažeidžiamos, sensta ir yra viena iš ligų atsiradimo priežasčių. Dėl šių priežasčių stebimas vis jaunesnių žmonių sveikatos sutrikimų atsiradimas.

Kita priežastis, kodėl turime galvoti apie reguliarų organizmo papildymą maisto papildais, yra ta, kad mūsų kūne padidėjus mikroelementų poreikiui, jie nebegali maksimaliai užtikrinti jo apsaugos. Taip yra dėl dviejų priežasčių:

  1. Šiuolaikiniai ūkininkavimo būdai neleidžia dirvožemiui atgauti tinkamo organinių medžiagų lygio. Pasėliai yra geri, tik tiek, kiek geras yra dirvožemis, kuriame jie auginami. Daugelis ūkininkavimo būdų negali suteikti pakankamai laiko, kad dirvožemis pasipildytų reikiamu kiekiu maistinių medžiagų atsargų. Gyvuliai gauna tiek maistinių medžiagų, kiek yra pasėliuose, kuriuos jie ėda. Taigi, jei dirvožemis nualintas, maistinių medžiagų trūksta ir pasėliams, ir gyvuliams, o galiausiai ir mums. Visa tai yra maisto grandinė.
  2. Maistas dažniausiai yra termiškai apdorojamas. Gaminant maistą aukštoje temperatūroje mažėja maistingų medžiagų kiekis, o kai kurie vitaminai visai suyra. Pavyzdžiui, visas vitaminas C virimo metu yra visiškai sunaikinamas. Taip gaminant maistą net pusė maiste esančių baltymų ir fermentų nepatenka į mūsų organizmą.

Paskutinė priežastis galioja ne visiems, o tik tiems, kurie maitinasi netinkamai. Mityba tampa vis skurdesnė, nes patogumas vis dar yra svarbiau nei kokybė. Kadangi žmonės valgo mažiau vaisių ir daržovių nei bet kada anksčiau, tai tampa rimta šiuolaikinio pasaulio problema, ypač kai sudedame visus aukščiau paminėtus punktus.

Taigi, kaip mes galime papildyti savo organizmą?

Galime pradėti valgyti kaip įmanoma maistingesnį maistą. Vaisiai, daržovės, riešutai ir sėklos yra nuostabūs maisto produktai, kupini naudingų maistinių medžiagų. Ypač kai juos valgome ekologiškus ir termiškai neapdorotus (pvz., spaudžiant sultis). Ekologiški produktai turi mažiau pesticidų, todėl ir toksinių medžiagų poveikis mūsų organizmui yra mažesnis.

Maisto papildai – pirmasis sprendimas. Galime papildyti organizmą geriamais vitaminais, mineralais ir antioksidantais. Pavyzdžiui, vartojant vitaminą C, B grupės vitaminus ir glutationą, bet kokiais pavidalais (tabletėmis, kapsulėmis, ampulėmis ar gaunant su maistu) yra puikus būdas padidinti šių galingų organizmą saugančių medžiagų kiekį. Maisto papildai, vartodami per burną, dėl tam tikrų veiksnių mūsų žarnyne, pasisaviname vidutiniškai 30-45 % šių maistinių medžiagų. Tačiau tai vis dar yra tikrai naudingas, pigus ir patogus būdas padidinti maistinių medžiagų kiekį.

Intraveniniai (I/V) ir intraraumeniniai (I/M) papildai yra sparčiai besivystanti sveikatingumo sritis, galinti pasiūlyti beveik 100% vartojamų maistinių medžiagų papildų. Tiesiogiai suleidžiamos į raumenis ar veną, šios maistinės medžiagos greitai ir efektyviai prisotina kraują ir kūno ląsteles. Todėl tai yra greičiausias būdas prisotinti kūno ląsteles reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurios efektyviai saugo jūsų organizmą.

Parengė:
Dr Michael Barnish MBChB
Genetikos ir mitybos skyriaus vadovas
REVIV Global Ltd.

Straipsnį originalo kalba galite rasti čia.